(U bent niet aangemeld)

Dit product wordt niet meer gecommercialiseerd, voor alle lopende contracten blijven de voorwaarden en dienstverlening gewaarborgd.

Waarom een uitvaartverzekering afsluiten?

Tegenwoordig kost een uitvaart al gauw 5.000€. Volgens Test-Aankoop heeft 45% van de ondervraagden niet het minste idee van wat een uitvaart kost.

Hieronder vindt u een tabel met de voornaamste uitvaartkosten waarmee u rekening moet houden als u een begrafenis organiseert.

NB: een plechtigheid in Vlaanderen kost meer dan het dubbel (238€) dan in Wallonië (99€). Een teraardebestelling kost 1.300€ meer dan een crematie.

Totale kostprijs van de uitvaart (in €) (1)
 BelgiëVlaanderenWallonië
Doodskist8917931136
Urne9595(2)
Vervoer van de overledene310310258
Openbaren van het stoffelijk overschot14116692
Crematie404406402
Bloemen150144195
Administratiekosten12914090
Grafsteen146912991671
Rouwbrief400476261
Maaltijd547656250
Funerarium12513665
Plaats op het kerkhof550550467
Eredienst200200100
Totale kostprijs van een begrafenis (zoals vermeld door onze respondenten) (3)344640002827

(1) De bedragen in deze tabel zijn gebaseerd op de mediaan (een statistische waard die vergelijkbaar is met het gemiddelde).
(2) Onvoldoende gegevens.
(3) De totale kostprijs van de uitvaart is niet gelijk aan de som van de verschillende posten. Zo is het bijvoorbeeld niet altijd nodig om een grafsteen te kopen (bijvoorbeeld als er een grafkelder is) en wordt er ook niet altijd een maaltijd voor de familie en vrienden voorzien.

Als u een Uitvaartverzekering bpost bank afsluit, kunt u vanaf nu zelf een kapitaal opbouwen om die kosten te dekken en alles volgens uw wensen te regelen. Hierdoor vermijdt u voor uw nabestaanden praktische problemen en hoge kosten.

Voorbeeld: Anna, geboren op 5/7/1958 sluit op 1/9/2010 een polis af en betaalt een maandpremie van 19,16€ gedurende 25 jaar (looptijd naar keuze). Het verzekerde bedrag is 5.000€.

Voorbeeld: Jean, geboren op 21/10/1941 sluit op 1/9/2010 een polis af en betaalt een maandpremie van 58,84€ gedurende 10 jaar (looptijd naar keuze). Het verzekerde bedrag is 5.000€.

 
 

Afdrukken